“Нова надія для легеневої гіпертензії, дякуючи старим лікам”. Під такою на звою з’явилась стаття в канадських ЗМІ.
Канадські вчені проводять дослідження вже відомо препарату Диклороацетат (його застосовують при лікуванні раку) для лікування легеневої гіпертензії. Диклороацетат може знизити кров’яний тиск в легенях в пацієнтів з ЛАГ, і таким чином покращити здатність ходити, без значних побічних ефектів.
У цьому дослідженні 20 пацієнтам з ЛАГ (які вже отримували принаймні дві схвалені терапії) також давали DCA (Диклороацетат) протягом чотирьох місяців у трьох різних дозах. У найвищій з цих доз, пацієнти відчували поколювання в пальцях рук та пальцях ніг (що поліпшилося при зупиненні DCA або зниженні його дози). Але при двох нижчих дозах не було значних побічних ефектів. З 16 пацієнтів, які отримували дві нижчі дози, семеро пацієнтів помітили покращення під час ходьби та зниження тиску в легеневих артеріях.
Дослідники також вивчали впливи DCA безпосередньо на легені, видалені з пацієнтів з ЛАГ при трансплантації. У хворих легенях, що вивчаються поза тілом (за допомогою методу Ex Vivo Lung Perfusion, EVLP), дослідники виявили, що DCA збільшує мітохондріальну функцію (можливість регулювати надлишок клітин, що вражають легеневі артерії). “Це перший випадок, коли препарат, орієнтований на мітохондрії, є ефективним у пацієнтів з ЛАГ, – зазначив д-р Мікелакіс.