Трансплантація органів в Україні???

Трансплантація органів в Україні???

Дорогі друзі тема трансплантації органів (серця, легень) від трупного донора в Україні знову набула розголосу, але чи надовго?

У Верховній Раді України підтримано у першому читанні Законопроект 2386а-1 “Про трансплантацію органів”, який передбачає презумпцію незгоди.

Ми обома руками «ЗА» законодавчі нововведення, але уже негайно тисячі українців потребують трансплантації органів (серця, легень) від трупного донора.

Чинний, старий, Закон України «Про трансплантацію органів» (1999 р.) дозволяє проводити усі етапи трансплантації органів від трупного донора. Лікарі навіть без законодавчих оновлень отримують від родичів померлих згоди на вилучення органів. Організацію проведення трупної трансплантації блокує МОЗ України, який має СТВОРИТИ ДОНОРСЬКИЙ РЕЄСТР, так званих, ЛИСТІВ ОЧІКУВАННЯ. Фінансисти у МОЗ України накладають ВЕТО на списки пацієнтів, яким ці органи життєво необхідні.

Важливо враховувати доводи фахівців-практиків у сфері трупної трансплантації та вести процеси оновлення законодавства ПАРАЛЕЛЬНО із трансплантацією органів від трупного донора.

Альтернативи немає, тому що пацієнтам України відмовляють у доступі до трансплантації у європейських клініках, через неналежне виконання Україною фінансових зобов’язань – затримки в оплаті лікування за кордоном.

МОЗ України обирає за панацею та єдиний вихід в умовах сьогодення – трансплантацію органів в Індії, клініка «Fortis». Чи є ВІДОМИМ ПОЗИТИВНИЙ випадок проведення у Індії, клініка «Fortis» трупної трансплантації (серця, легень, органокомплексу легені-серце)?

Ще, 29.03.2016 р. нами було скеровано у МОЗ України запит, вих.№56 з проханням надати інформацію про наявність у клініки «Fortis», Індія – ліцензії на проведення трансплантації серця, легень, органокомплексу серце-легені; про результати лікування проведеного пацієнтам України у клініці «Fortis», Індія. Проте, відповіді на запит із МОЗ України ми НЕ ОТРИМАЛИ до тепер, що накладає тінь на правову відповідність трансплантації в Індії.

Отже, виникає багато запитань до МОЗ України: 
– які кроки вчиняються для налагодження зв’язків із клініками Європи? 
– чому блокуються процеси організація трупної трансплантації в Україні, не залежно від законодавчих оновлень? 

Думаємо та робимо висновки!!!