ДЕРЖАВНА МЕДИЦИНА: НАДІЯ НА ПОРЯТУНОК
21 жовтня у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» у рамках Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Організація і управління охороною здоров’я 2015» відбувся семінар «Державна медицина: реалії практики», у ході якого розглядалися актуальні питання автономізації медичних закладів та державно-приватного партнерства (ДПП) в контексті реформи системи охорони здоров’я, нові ліцензійні умови здійснення медичної практики, технології розвитку успішних взаємин між державними закладами охорони здоров’я та страховими організаціями та інші важливі проблеми.
На сьогодні лікарні як бюджетні установи зв’язані по рукам та ногам через фінансову та організаційну залежність. Завдяки автономізації вони будуть більш ефективними, отримавши господарську свободу та конкуруючи за лікарів та пацієнтів. У першу чергу лікарні слід перетворити на підприємства. Відповідно до запропонованих КМУ законопроектів місцеві ради вирішуватимуть, будуть вони комерційними чи некомерційними. Лікарні як юридичні особи самостійно управлятимуть своїми бюджетами, розроблятимуть фінансові плани та варіанти подальшого розвитку. Перехід від фінансування ліжко-місць до фінансування медичних послуг передбачає укладання договорів місцевої влади з лікувальними закладами на надання таких послуг.
Автономізація несе численні переваги для:
– лікарень (свобода щодо ресурсів, можливість додаткового фінансування, ведення самостійної кадрової політики);
– лікаря (відміна «феодалізму», можливість отримувати легальний прибуток, забезпечення захисту та безпеки);
– пацієнта (свобода вибору лікаря та закладу, отримання якісної допомоги за прозорою ціною, яку надає мотивований лікар).
Детальніше за посиланням:http://www.apteka.ua/article/349323