Вебінар “Життя з рідкісними респіраторними захворюваннями в час пандемії COVID-19”, організований Європейським респіраторним товариством/European Respiratory Society

Sister Dalila - Новини, Новости, News
Відбувся вебінар “Життя з рідкісними респіраторними захворюваннями в час пандемії COVID-19”, організований Європейським респіраторним товариством/European Respiratory Society.
Учасники вебінару поділилися наступною інформацією.
Pisana Ferrari – пацієнт з легеневою гіпертензією (ЛГ), яка перенесла трансплантацію легень у 2002 році. З початком пандемії їй довелося самоізолюватись від всіляких контактів на перші 2 місяці. Це було дуже емоційно важко, проте вкрай необхідно. Пацієнти в Італії боялись, що будуть затримки з ліками. Також, багато пацієнтів змушені були пропускати планові візити до лікарів.
Під час пандемії різко зросла потреба у використанні цифрових технологій. Є хвилювання чи пацієнти на достатньому рівні володіють цифровими технологіями, щоб мати доступ до онлайн зустрічей та інших важливих цифрових ресурсів. Окреме хвилювання викликає психологічний стан пацієнтів.
Professor Katerina Antoniou, лікар з Греції стверджує, що пацієнти з легеневими станами повинні вакцинуватись від Covid-19 якнайшвидше. Тут рекомендується будь-яка вакцина. А лікарям слід стежити, щоб у пацієнтів були ліки.
Gergő Mészáros

, член стафу

Pulmonary Hypertension Association Europe

та лікар Де Лакруа представили дослідження щодо захворюваності на коронавірус у пацієнтів з ЛГ. Дане дослідження проводилось у 2020 році. Питання були перекладені на 16 мов і поширювались серед ЛГ спільноти по всій Європі. Таким чином, в дослідженні взяли участь 47 центрів ЛГ з 28 країн. На той момент було 70 пацієнтів з ЛГ, які захворіли на коронавірус, 47 вилікувались, 13 померли. Інформація про педіатричних пацієнтів відсутня.

Вакцинація від Covid-19 в багатьох країнах є пріоритетом. Пацієнтські організації є мостами між пацієнтами та лікарями.
Dr Pippa Powell, директор Європейського фонду легень/European Lung Foundation, висловилась щодо важливості доступу пацієнтів до інформації. Від початку пандемії до ЄФЛ надходило багато питань. Фонд намагався якнайшвидше знайти та надати аргументовану відповідь пацієнтам, надавати пацієнтам доступ до експертів та навчати пацієнтів.