“Об’єднання Самопоміч” – “ЗДАЙ КОРОК” – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ”
У Львові розпочалася безстрокова акція збору пластикових корків. Виручені кошти будуть спрямовані на купівлю ліків для хворих на легеневу гіпертензію.
Кампанія «Корок життя» – спільний проект Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і Львівського міського благодійного фонду «Сестри Даліли». Пластикові корки від пляшок, кремів, зубних паст, ліків тощо здаватимуть на підприємства з переробки вторинної сировини. Виручені кошти будуть перераховані на рахунок ЛМБФ «Сестри Даліли» для купівлі життєво необхідних ліків хворим на легеневу гіпертензію – рідкісне невиліковне захворювання, внаслідок якого через підвищення тиску в легеневій артерії людина не може вільно дихати.
«Пластикове сміття небезпечне для екології, воно довго розкладається, але його можна використовувати вторинно, – розповідає Оксана Страз, співкоординатор кампанії «Відповідальне місто» «Об’єднання «Самопоміч». – Кожен купує що-небудь у пластиковій пляшечці з пластмасовим корком. Це той випадок, коли допомогти іншому дуже легко – потрібно просто не викинути корок у смітник, а віднести в спеціальний контейнер. Так кожен може допомогти тим, хто цього потребує».
У Львові проживає тринадцять осіб, хворих на легеневу гіпертензію, в області – близько сорока. На лікування кожен із них потребує в місяць, залежно від ступеня важкості хвороби, від 40 до 120 тисяч гривень. Державних програм із забезпечення хворих ліками немає, тому часто ці люди залишаються наодинці з хворобою і просто не лікуються.
Рубай
Оксана Рубай, в. о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
Акцію зі збору корків ми розпочали у березні, в Міжнародний день легеневої гіпертензії. У нас переважно говорять про туберкульоз, ВІЛ/СНІД, бо це заразні хвороби, а легенева гіпертензія – не заразна і не передається спадково. Але вона може виникнути в будь-кого на будь-якому етапі життя випадково. Тоді людина не може рухатися, її мучить задуха, кожен крок дається їй з великим зусиллям.
У Європі збір ковпачків поширений давно, тому що вони значно шкідливіші від решти пластику. Краще викидати пляшки відкритими, тоді вони легше утилізуються і виділяють менше токсинів. А корок можна здавати на вторинну переробку. У Львові є фірми, які можуть купити ці ковпачки. Вони називають різні ціни – від 6 до 10 гривень за кілограм. Найдорожчими є корки від пляшок, бо це харчовий пластик, у ньому велика концентрація пластмаси, і з нього можна зробити ще півпляшки.
Партнерами цієї акції стали всі львівські школи, дітям це цікаво, вони активно долучаються. Контейнери з написом «Корок до корка збирай ти і я, разом з тобою рятуймо життя» розміщені також у міській раді, районних адміністраціях. Це одночасно і допомога хворим, і догляд за екологією рідного краю. Двічі на місяць зібрані ковпачки звозять у пункт прийому на території школи-інтернату №2, що на вул. Просвіти, 2. Спільними зусиллями вже зібрано близько тонни корків. У жовтні їх здадуть на переробку, щоб забезпечити лікування для хворих на легеневу гіпертензію. Акція триватиме й далі.
Пункти збору корків:
1. Львівська міська рада – пл. Ринок, 1.
2. Районні адміністрації:
1) Галицька адміністрація – вул. Ф. Ліста, 1;
2) Залізнична адміністрація – вул. Виговського, 34;
3) Личаківська адміністрація – вул. Левицького, 67;
4) Сихівська адміністрація – пр. Ч.Калини, 66;
5) Франківська адміністрація – вул. Г.Чупринки, 85;
6) Шевченківська адміністрація – вул. Липинського, 11.
3. Школи.
4. Дитяча планета (Sky Park) – вул. Стрийська, 202.
5.Арена-Львів – вул. Стрийська, 199.
6. Парк Культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького – вул. Болгарська, 4.
7. Львівська національна бібліотека ім. Стефаника – вул. Стефаника, 2.
8. Офіс «Об’єднання «Самопоміч» – пл. Міцкевича, 6/7.
9. Офіс «Об’єднання Самопоміч» у Сихівському районі – вул. Червоної Калини, 64.
Cтаття знаходиться на сайті “Об’єднання Самопоміч” за посиланням: http://lviv.samopomich.ua/zdaj-korok-vryatuj-zhyttya/